HU Hyperturbo - Preflop hra

hu-hyperturbo-preflop-hra

Je tu pokračovanie stratégií o Heads-up Hyperturbo. V druhej časti nám Bizzar3 bližšie rozoberie preflop hru. Viac v článku...


Preflop hra

 

Zde uvádím základní range proti neznámému hračí  20-25bb deep (jak upravit range  při menším stacku proberu později.), nicméně osobně se řídím pravidlem, že pokud po desaté handě hraji přesně tuhle range a ani trochu ji nepřízpůsobím, tak mě něco uniká.

Otvíráme na 2bb

Základní range z sb

hu-hyper-turbo-sb

Základní range z bb

hu-hyper-turbo-bb

3bet push

A7+,22-99

3bet na 5bb

KJ+,TT+ (pokud dostaneme 4bet push, callujeme celou tuto range)

call vs 3bet push

A8+, any pair, KQs

vs non-allin 3bet

vs 3bet na 5,5-6bb T9,T8s+,98s,JT+,KT+,QT+

vs 3bet na 5bb  k výše zmíněné range přidáme J8s,J9o,Q9s,K9s

proti menším 3betum range rozšiřujeme, proti min3betu callujem atc

Jak reagovat pokud soupeř:

otevírá na 3+bb

Tady musíme identifikovat jestli to ďelá s celou range a nebo jen s částí, pokud s celou tak calling range zúžíme přibližně na  40% a budem a 3betovat širší range. Pokud jen s částí,  budeme callovavat pořád okolo 40% (většina 3x range byvají Ax, proti kterým si postflop vedeme dobře), nicméně pushovat budeme o něco víc tight, ale na druhou stranu můžeme o hodně rozšířit naší 3bet range proti 2x raisum,  vzhledem k tomu, že silné handy raisuje na 3bb.

otevírá širokou range

logicky musíme rozšířit naši 3bet range, ať už allin a nebo na 4,5-5bb, při rozhodování jakou range 3betovat je nejdůležitější faktor kolik soupeř otevírá a to kolik calluje je až na druhém místě, například pokud odhadneme že soupeř otevirá 55%+, tak musíme začít pushovat i nižší Ax a do naší non-allin 3bet range začneme přidávat handy, které jsou spodek naší preflop calling range a nebo top naší folding range

Při rozhodování jaké handy 3bet pushovat je nejlepší použít nějáky calculator, například pokericmcalculator.com

3betuje nás hodně

V tomhle případě musíme rozšířit naši calling range proti 3betu, začít limpovat naše nejlepší handy, které bysme normálně raise/foldovali (QJ,QT,T9...) a budeme otvírat celkově užší ale polarizovanou range, kde bude jen top a spodek naší range.

Limpuje

V tomhle případě nějáké závratne změny v naší hře dělat nemusíme, jen je důležité sledovat jestli soupeř limpuje celou svou range a nebo jen část, jakmile zjistíme že limpuje pouze slabé handy, tak můžeme pushovat limpy s hodně širokou range jakmile se dostaneme pod 15bb.

Calluje málo na bb

Jakmile odhadmene že soupeř hraje z bb 55% a míň, tak můžeme prakticky otevírat 100% dokud se nepřízpůsobí.

Calluje hodně na bb

Jednoduše začneme limpovat slabší handy a silnější raisovat na 3bb.

Jak přizpůsobit naši hru při menším stacku

-musíme neustále přemýšlet jakou range přibližně hraje soupeř, vetšina lidí má tendenci otevírat méně z sb(i přes to bysme měli 3bet pushovat širsí value range okolo 15bb) a zatáhnout se na bb,což je chyba (jakmile soupeř hraje málo na bb při stacku nad 8bb, tak jednoduše otevíráme 100%)

- pokud jste na sb tak zapomeňte na nash tabulky při stacku vetším než  8bb. Proti drtivé většině hráčů je pod 15bb optimální mít limp/raise/push range.  V Push range bysme měli mít handy co se špatně hrají postflop jako slabá Ax,Kx, suited Qx, slabší suited connectory. V raise/call range je optimální mít okolo 12bb handy jako QT+,K9+,A8+, 66+

-pokud jste na bb tak můžete občas použít nash tabulku z holdemresources.net, ovšem pouze v případě že soupeř pouze pushuje, nelimpuje ani neminraisuje a vy si opravdu nejste ani trochu jistí jeho range, průměrný hráč ovšen bude pushovat užší range než najdete v tabulce.

Vložte $600, získajte $600 zdarma! Pridajte sa hneď

Hodnotenie:
5.0/5 (1 hlasov)
Diskusia k článku (2)

Máte otázky? Kliknite sem.

Chcete informácie o aktuálnych promoakciách, rakeback ponukách, alebo máte otázku ohľadom nášho VIP programu? Kontaktujte nás tu:


tomas.kubaliak@gmail.com
Skype: My status